Chcesz spędzić niezapomniany urlop w Bieszczadach? Szukasz letniska, na terenie którego istnieje dobrze rozwinięta baza noclegowa, a gęsta sieć szlaków turystycznych pozwala na urządzanie ciekawych wypraw w góry?
Jeśli tak, Cisna będzie dla ciebie idealnym miejscem. Co warto wiedzieć na temat tej miejscowości?
Co warto zobaczyć w bieszczadzkiej Ciśnie?
Cisna to popularne letnisko, z którego można urządzać ciekawe wycieczki w góry. Można tu również wypoczywać w dolinie Solinki, ciesząc się wspaniałą atmosferą i klimatem. W Cisnej ujrzeć można sporo ciekawych obiektów, dzięki którym można zdobyć wiele ciekawych wiadomości na temat historii tej wsi oraz jej trudnych, wojennych losów. Jednym z ważniejszych punktów na jej mapie jest przecież pomnik, który przypomina o milicjantach walczących z UPA tuż po zakończeniu II wojny światowej. Wśród innych zabytków, którym warto poświęcić swój czas w trakcie wycieczki po tej miejscowości, bardzo ważne miejsce zajmuje kościół św. Stanisława Biskupa. Inicjatywa jego budowy pojawia się już w początkach XIX wieku. Początkowo był to kościół drewniany o stosunkowo niewielkich rozmiarach. Obecna, murowana świątynia, została zbudowana w 1922 roku. Wkrótce w Cisnej powołano parafię, zbudowano też szkołę i dom parafialny.
Więcej artykułów o interesujących i niespotykanych atrakcjach turystycznych Bieszczadów, znajdziesz w serwisie https://www.tarnica.pl/.
Kolejna atrakcja, która przyciąga do Cisnej wielu turystów, to Bieszczadzka Ciuchcia
Leśna kolejka wąskotorowa, kursująca na trasie Majdan – Wola Michowska, bez wątpienia zasługuje na uwagę. Jej historia sięga przełomu XIX i XX wieku, jest to zatem jeden z obiektów, dzięki którym trwa pamięć o dawnych, przedwojennych Bieszczadach, w których tętniło życie.
Czym jeszcze może się pochwalić Cisna?
Karczmami, w których serwowane są regionalne smakołyki, oraz słynnym barem „Siekierazada”. O bieszczadzkich Zakapiorach przypomina z kolei Kapliczka Pamięci, stojąca w pobliżu baru. Do najnowszych atrakcji Cisnej zalicza się też deskal, którego autorem jest Arkadiusz Andrejkow.
Deskal ten powstał na terenie pola namiotowego Tramp, a jego bohaterami są mężczyźni, którzy w latach 50-tych XX wieku brali udział w pracach na rzecz odbudowy wsi.